شرکت تولیدی بتن توسعه بتن

بتن به عنوان نوع پیشرفته ای از مصالح ساختمانی، بیشترین قابلیت را در قبال تغییرات داشته و همچنین نقش اساسی در استحکام و دوام سازه ها ایفا می کند؛ از این رو ضروری است که بتن تهیه شده بر اساس کاربرد و مقاومت مورد نیاز در مراحل مختلف مورد آزمایش قرار گیرد. کنترل کیفیت بتن را می توان با استفاده از دستگاه های مختلف و بر روی هر دو حالت بتن یعنی “تازه” و “سخت شده” اجرا کرد.

آزمایشات بتن تازه:

درصد هوا: بررسی مقدار حباب ایجاد شده در بتن
کارایی: کنترل نسبت آب به سیمان
زمان گیرش: بررسی گیرش در پروژه های خاص
تجزیه: کنترل مقادیر ترکیبات
آب انداختن: کنترل وضعیت و سرعت آب انداختن
حجم: بررسی جمع شدگی بتن در ساعات اولیه
وزن بتن، دما و …

آزمایشات بتن سخت:

ازجمله آزمایش های متداول و موثر، آزمایش تعیین مقاومت فشاری بتن می باشد که برای انجام آن معمولا چندین نمونه از بتن مورد نظر تهیه شده و هر کدام در عمر معینی مورد آزمایش قرار می گیرد. “توسعه بتن” با در اختیار داشتن جک های استاندارد و مسابقاتی، به عنوان مجهزترین آزمایشگاه در استان فارس شناخته شده و همواره درصدد توسعه سطح علمی و فراهم کردن زمینه مورد نیاز جهت رشد روز افزون این صنعت در ایران می باشد.

جک بتن شکن 300 تن

این دستگاه جهت تعیین مقاومت فشاری نمونه های استاندارد مکعبی و استوانه ای بتنی مورد استفاده قرار میگیرد. جک بتن شکن دارای دو فک سنگین می باشد که بار فشاری یکنواختی را به نمونه های استاندارد مکعبی و یا استوانه ای وارد کرده و افزایش فشار را تا گسیخته شدن نمونه ادامه می دهد؛ این دستگاه در نهایت ماکسیمم نیروی وارده را به دست می آورد که همان میزان مقاومت بتن است.

جک ملات شکن

با وجود شباهت اصول کار این دستگاه با جک بتن شکن، تفاوت هایی در نحوه اجرای آزمایش مقاومت فشاری وجود دارد. این جک دارای ظرفیت های مختلف، دقت بالاتر و سرعت تنظیم شده مطابق با استاندارد است. جک ملات شکن توسعه بتن دارای ظرفیت 30 تن و دقت … گرم می باشد که به صورت تمام دیجیتال مقاومت فشاری نمونه های بتن را اندازه گیری کرده و نمایش می دهد.